افزایش میزان سرعت و دسترسی به اینترنت و گسترش روزافزون دستگاه های هوشمند مانند موبایل و تبلت و نقش آن ها در زندگی روزمره افراد بر کسی پوشیده نیست. اغلب زنان و مردان، کودکان و حتی میانسالانی را که در خیابان، مهمانی ها، مترو و اتوبوس، ادارات و هر جای دیگری می بینید موبایل در دست دارند.

بیشتر افراد حتی با وجود داشتن لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی مایل به استفاده بیشتر از موبایل یا تبلت هستند زیرا استفاده از آن راحت تر و سریع تر است. بیشترین آمار دسترسی به اینترنت از طریق موبایل و تبلت می باشد و این آمار روز به روز در حال افزایش است.

جست و جو در گوگل، فعالیت در شبکه های اجتماعی،  ثبت کارهای روزانه و یادآوری آنها، انجام امور مالی با اپلیکیشن های حسابداری، گرفتن تاکسی آنلاین، سفارش آنلاین غذا و خرید از فروشگاه های اینترنتی و مقایسه سریع تر آنها، و فعالیت های روزانه ی دیگر از مواردی است که با استفاده از موبایل انجام می دهند.

کاربرد اپلیکیشن های موبایل در بازار

 

یکی از بیشترین تاثیراتی که تکنولوژی و موبایل ها و اسمارت فون ها   ایجاد کرده اند در دنیای تجارت است به همین دلیل بیشتر صاحبان کسب و کار، برای همگام بودن با تکنولوژی تصمیم به استفاده و طراحی اپ موبایل برای کار خود گرفته اند.

در ادامه لزوم استفاده از اپلیکیشن در بازار امروز را بررسی می کنیم.

چرا طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار شما الزامی است؟

 

 1. افزایش مشارکت و تعاملات بیشتر با کاربران و مشتریان

  با داشتن اپلیکیشن موبایل، کاربران شما می توانند حتی در زمان تعطیلات تعامل بیشتری با شما داشته باشند و با شخصی سازی اطلاعات کاربران می توانید برای دادن تبلیغات و پیشنهادات فروش بیشتر با توجه به علایق آن کاربر اقدام کنید.

 2. استفاده راحت تر و سریع تر کاربران از تلفن های هوشمند در تمام شبانه روز

  حتما برای شما یا یکی از افراد نزدیکتان بارها این اتفاق افتاده که از خانه خارج شده اید در حالی که تلفن همراه خود را فراموش کرده اید و چقدر این باعث شده تا زمانی که به خانه برگردید کلافه باشید و بیشتر کارهای خود را انجام نداده باشید. در دسترس بودن موبایل در هر زمان و هر مکان باعث ترغیب و استفاده بیشتر افراد از موبایل و اپلیکیشن های موبایل شده است.

 3. امکان ارائه خدمات تخصصی تر و سریع تر و فروش بیشتر

  معرفی محصولات و خدمات جدید در اپلیکیشن ها و ارسال نوتیفیکیشن های اختصاصی با توجه به نیاز کاربر شما، امکان پرداخت سریع تر و انجام خدمات ثبت سفارش و پشتیبانی، از دیگر مزایای داشتن اپلیکیشن های موبایل است.

 4. تمایز و سبقت نسبت به سایر رقبا

  شما می توانید با داشتن یک اپلیکیشن اختصاصی و حرفه ای مخصوص خود، مخاطبان مورد نظر خود را تجزیه و تحلیل کرده و خدماتی را ارائه دهید که کاربران به دنبال آن هستند.

  همچنین با تشخیص خواسته ها و نیازهای مشتریان، اطلاعات کاربردی و مورد نظر کاربران را در اپلیکیشن قرار می دهید. در نتیجه، کسب و کار شما با ارائه خدمات تخصصی تر و مورد نیاز مشتریان، میزان فروش و درآمد بیشتری نسبت به سایر رقبای کاریتان دارد و یک پله جلوتر از دیگر رقیبان کاریتان هستید.

 5. ارتباط نزدیک تر با مخاطب و کاهش هزینه تبلیغات

  داشتن یک اپ موبایل مخصوص به کسب و کار شما باعث توسعه بیشتر برند تجاری شما، یادآوری نام شما  به مشتری، هزینه تبلیغات اضافی و چاپ کاتالوگ می شود.

 

اگر به آمارهای گوگل پلی استور (GOOGLE PLAY STORE) ، اپ استور (APP STORE) یا کافه بازار و دیگر منابع دانلود اپلیکیشن های موبایل مراجعه کنید، متوجه خواهید شد که تعداد و تنوع برنامه های موبایل روز به روز درحال افزایش است.

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *