کسب و کار آنلاین

سلام دوستان
در ادامه مقالات،  این جلسه می خواهیم که قسمت دوم از آموزش راه اندازی کسب و کار آنلاین و اقدامات لازم برای شروع آن را باهم آموزش ببینیم.

اگر دوست داشته باشید میتونید در اینجا قسمت ۱ آموزش راه اندازی کسب و کار آنلاین  را مشاهده کنید.

برای داشتن کسب و کار  آنلاین  موارد زیر را باید در نظر بگیرید:

  • ایجاد کسب و کار خود در بستر تعیین شده

پس از اینکه تعیین کردید در کدام بستر می خواهید فعالیت کنید مثلا اگر قصد راه اندازی وبسایت دارید باید برای تعیین دامنه، هاست و طراحی سایت، طراحی لوگو و برند تجاری خود اقدام نمایید که می توانید خودتان این کارها را انجام دهید یا به شرکت ها و افراد ارائه دهنده این خدمات مانند تیم آترون مراجعه نمایید. همچنین صفحه کاری خودتان را در یکی از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام راه اندازی نمایید.

  • تعیین استراتژی و اهداف کاری

قدم بعدی باید بدانید که برای رشد کسب و کار خود چه برنامه محتوا گذاری دارید. مثلا چه مقالات یا محصولاتی برای وب سایت خود در نظر دارید. چند روز یکبار پست جدید یا محصول و مقاله جدید بارگزاری می کنید و …

  • توجه به سئو مطالب و الگوریتم های گوگل و شبکه های اجتماعی

پس از اینکه موارد قبل را اجرا کردید حال باید کاری کنید که در بین رقبایتان شما انتخاب شوید و کسب و کار شما به افراد بیشتری معرفی شود. برای این کار شما باید در وبسایت خود به طور مداوم و حرفه ای و با توجه به اصول سئو، محتوا گذاری انجام دهید و در شبکه های اجتماعی هم موارد لازم را رعایت کنید تا سایت و یا صفحه کاری شما در صفحات اول سرچ افراد نمایش داده شود. همچنین باید برنامه ای برای تبلیغات و معرفی سایت و پیچ کاری خود داشته باشید و بازاریابی آنها را در نظر بگیرید.

از دیگر مواردی که باید به آنها توجه داشته باشید سیستمی کردن کسب و کار خود توسط نرم افزار ها و افراد دیگر است که در هر ساعتی از شبانه روز قادر به رفع مشکلات و نیازهای کاربرانتان باشید. همچنین پاسخگویی به موقع و سریع به کاربرانتان باعث ایجاد اعتماد بیشتر و در نتیجه معرفی بیشتر کار شما به افراد دیگر می شود. مورد بعدی قیمت گذاری مناسب و صحیح برای محصولات و خدماتتان است که باید باعث رضایت خودتان و کاربرانتان باشد. پس حتما موارد صحیح قیمت گذاری را در نظر بگیرید.

 

کسب و کار آنلاین

  • نسبت به کسب و کار خود باور مناسب داشته باشید.

نکته مهمی که بسیاری از افراد در نظر نمی گیرند این است که ابتدا شما باید خودتان به عنوان یک کاربری که از محصولات و یا خدماتتان استفاده می کند رضایت کامل را داشته باشید و شما نسبت به کارتان اعتماد به نفس زیاد و مهارت تخصصی و کامل داشته باشید و همیشه نگاهی مثبت و رو به رشد برای کسب و کارتان در نظر داشته باشید و اگر در طی انجام کار به مشکلات و موانعی برخورد کردید ابتدا آرامش خود را حفظ کنید و سپس با مشورت و آگاهی بهترین راهکار را برای رفع آن در نظر بگیرید.

  • خودتان و کسب و کارتان را به روز کنید.

با وجود اینترنت و افزایش آگاهی ها سرعت رشد همه چیز بیشتر و سریعتر شده است. حتما اطلاعات خود را در زمینه کاریتان به طور مداوم بیشتر کنید و به اطلاعات و مهارت های خودتان بسنده نکنید و اگر محصولاتی برای فروش دارید، حتما مدل ها و جنس های با کیفیت استفاده کنید و از طرح ها و محصولات جدیدتر بازار نیز در کسب و کار خود استفاده نمایید.

خب دوستان امیدوارم که از این آموزش استفاده لازم را داشته باشید و به زودی کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید.

برای مشاوره می توانید با تیم آترون در ارتباط باشید. سپاس از همراهی شما

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *