راه اندازی کسب و کار آنلاین

احتمالا شما هم دلتان بخواهد در هر جایی از این کره خاکی که هستید چه زمانی که مشغول به کار هستید یا در حال تفریح، درآمد آنلاین و غیر فعال داشته باشید.

امروزه مخصوصا جوانان دوست دارند در هر ساعتی از شبانه روز و در هر شهر یا کشوری که هستند به کار خود بپردازند و این امر با وجود اینترنت بسیار آسان شده است.

راه اندازی کسب و کار آنلاین به دلیل قابل گسترش بودن حتی تا سطح جهانی و قابلیت سریع رشد کسب و کار، چندین برابر کسب و کارهای سنتی مورد توجه افراد است.

کسب و کار آنلاین چیست؟

هر اقدامی که در بستر اینترنت انجام شود و منجر به کسب درآمد برای افراد و سازمان ها شود را کسب و کار آنلاین گویند.

اقدامات لازم برای راه اندازی کسب و کار آنلاین چیست؟

برای داشتن کسب و کار  آنلاین  موارد زیر را باید در نظر بگیرید:

  • شناخت علایق خودمان

  • پیدا کردن حوزه جزیی تر از علایق و مسیر کاری در نظر گرفته شده

مثلا علاقه ما به حوزه مکانیک است شما باید ببینید چه بخشی از این حوزه را برای کسب و کار آنلاین خود در نظر دارید. آیا خدمات تعمیرات مکانیکی دارید و می خواهید به افراد بیشتری خدمت خود را معرفی کنید یا بخش فروش قطعات و وسایل مکانیکی دارید و دوست دارید فروش بیشتری در سراسر ایران داشته باشید. مورد دیگری که می تواند در این حوزه کار شود بحث بلاگری  و آنباکسینگ وسایل مکانیکی و معرفی برندها و مزایا و معایب هر کدام است.

ایده بعدی می تواند آموزش در زمینه مکانیک باشد که وارد مبحث آموزش آنلاین می شود.

حال شما باید از بین ایده های مطرح شده زمینه کاری خود را تعیین کنید.

  • تحقیق و آنالیز حوزه انتخاب شده در سطح اینترنت

شما باید کلمه تعیین شده خود را در سایت هایی مانند google ، google trends، kwfinder و … بررسی کنید و میزان سرچ افراد در این کلمات را مقایسه کنید تا بتوانید بهترین نیازی که افراد دارند را بیابید و بتوانید پاسخگوی سوالات و مشکلات انها باشید و برای رفع نیاز انها اقدام نمایید.

 

راه اندازی کسب و کار آنلاین

  • مخاطب مورد نظر خود را شناسایی کنید.

خدمات و محصولات شما برای چه گروه سنی انتخاب شده است این مورد شامل (زنان خانه دار، کودکان، نوجوانان، جوانان، میانسالان، افراد کارمند، افراد شاغل در صنفی خاص، سربازان یا …) می شود که می توانید خدمات و محصولات خود را برای همه این افراد یا تنها یک گروه از این افراد در نظر بگیرید.

  • بستری که می خواهید در آن کسب و کار آنلاین داشته باشید را مشخص کنید.

برای کسب و کار آنلاین شما می توانید یک وب سایت داشته باشید یا از طریق شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، یوتیوب، واتس آپ و …فعالیت کنید. انتخاب هر یک از این موارد به امکانات و میزان هزینه ای که می خواهید در نظر بگیرید، وسایلی که دارید مانند گوشی موبایل یا لپ تاپ و کامپیوتر و یا علاقه و راحتی شما که مثلا دوست دارید تنها با گوشی موبایل خود کار کنید بستگی دارد. همچنین مورد مهم برای کسب و کارآنلاین داشتن یک اینترنت پرسرعت و مداوم هست که حتما برای این کار بهترین شرکت ارایه دهنده خدمات اینترنتی را انتخاب کنید.

در بخش بعدی به ادامه آموزش راه اندازی کسب و کار آنلاین می پردازیم. از اینکه این مطلب را مطالعه کردید از شما سپاسگزاریم.

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *